Uudised

Ettevõtlusnädala konkursid "Rääkivad seinad"  ja "Killuke Luuat"  ootavad õpilaste ideid

Oktoobri esimene nädal on Luua Metsanduskoolis ettevõtlusnädal. Korraldame selle raames konkursid nii päevastele kui sessiooniõppe kursustele. Päevased kursused on oodatud pakkuma lahendusi klassiruumide õpetlikuks ja atraktiivsemaks muutumiseks ning sessiooniõppureid ootame kaasa rääkima Luua Metsanduskooli meene loomisel. 

Parimatele on auhinnad Luua Metsanduskoolilt ja koostööpartneritelt: Nordwood Viiratsi saeveski, Stora Enso Imavere saeveski, AS Estonian Plywoodi Viruvere spoonitehas, Palmse Mehaanikakoda OÜ, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Ja kui idee on väga hea, siis võib juhtuda, et see viiakse ellu ning just Sinu lahendus olla Luua Metsanduskooli järgmine meene või rääkiv klassiruum.
 

Päevased kursused on oodatud kaasa lööma klassiruumide kujundamise konkursil "Rääkivad seinad":

 1. Pange kursusega pead kokku. Millest võiks rääkida klassiruumi seinad, et need aitaks õpitavat ainet lihtsamini omandada? Kuidas klassi seinad rääkima peaksid? Piltidena, joonistena, valemitena, plakatitena, looduse väljapanekuna?
 2. Koostage idee kirjeldus. Valige välja üks konkreetne Luua Metsanduskooli õppeklass. Kirjeldage selle klassi rääkivate seinte ideed žüriile: joonistage, kirjutage, filmige video, tehke eskiis vms, et žüriil tekiks seda nähes silme ette sama äge pilt, kui äge on idee teie fantaasias.
 3. Rääkivad seinad peaksid olema:      
  1. Seotud klassis antavate tundidega
  2. Nägema välja atraktiivsed ja kutsuma vaatama
  3. Õpetlikud ja Luua Metsanduskoolile omased.
 4. Esita idee 6. oktoobriks! Tooge või saatke oma kursuse võistlustöö õpetaja Kaja Sanderile 6. oktoobri hommikul kell 8.30-ks (kaja.sander@luua.ee või ruum 142). Kui esitate idee varem, siis on see veel parem!
 5. Lisa idee juurde ka konkursitöö esitajate nimed, kursus ja kontaktandmed!
 6. Konkurss on kohustuslik kõikidele päevase õppe kursustele.

 

Sessiooniõppureid kutsume kaasa mõtlema meenekonkursil „Killuke Luuat“.

 1. Pange kursusel pead kokku ja pakkuge välja Luua Metsanduskooli meene.
 2. Koostage idee kirjeldus. Meene peab olema
  1. seotud koolis õpetatavate erialadega;
  2. võimalusel puidust või muust taaskasutatavast või loodussõbralikust materjalist;
  3. igapäevaselt kasutatav ja praktiline.
  4. Täiskasvanud saaja poolt soovitud või huviäratav.
  5. Meene tootmise maksumus peab arvestuslikult jääma 15€ sisse (koos km-ga).
 3. Konkursil osalemiseks tuleb esitada kas töötav prototüüp või graafiliselt (piltidega) ja kirjalikult lahti selgitatud meene lahendus. Prototüübina esitatud võistlustöid hinnatakse kõrgemalt! Lisa võistlustööle kirjalik selgitus:
  1. Mis esemega on meene näol tegemist?
  2. Kus seda kasutatakse?
  3. Kuidas seda kasutatakse?
    
 4. Esita idee koos autorite kontaktandmetega 6. oktoobriks! Tooge või saatke võistlustöö õpetaja Kaja Sanderile 6. oktoobri hommikul kell 8.30-ks (kaja.sander@luua.ee või ruum 142). Kui esitate idee varem, siis on see veel parem!

 

Mõlemale konkursile esitatud töid hindab õpilastest ja kooli töötajatest koosnev žürii. 

Lisainfo õpetaja Kaja Sanderilt.