Uudised

Toomas Frey pärandas metsanduslikud ja loodusteemalised raamatud Luua Metsanduskoolile

2020. aastal meie hulgast lahkunud ökoloog, endine keskkonnaminister ja teenekas metsateadlane Toomas Frey pärand jätkab loodusteadmiste jagamist Luua Metsanduskoolis. Professor Frey sooviks oli, et tema kogutud väärtuslik metsanduslik ja loodusalane kirjandus oleks avalikkusele ka edaspidi kättesaadav just praktilise metsanduse kantsis Luual.
 

Toomas Frey panustas oma pika ja viljaka karjääri jooksul märkimisväärselt nii akadeemilisse maailma kui ka looduskaitsesse, olles metsanduse professor Eesti Maaülikoolis ning 1990-1991 ka Eesti keskkonnaminister. Ta oli ka Eesti Ökoloogiakogu juhatuse esimees ja üks asutajaid, teaduste akadeemia looduskaitse komisjoni liige ning Eesti ökoloogiakonverentside ja -päevade initsiaator ning peamisi korraldajaid. 


Frey kogutud raamatukogu, mis koosneb ligi paarisajast väärtuslikust metsanduslikust ja loodusalasest teosest, on nüüdsest kättesaadav kõigile huvilistele Luua Metsanduskooli raamatukogus. See rikkalik kollektsioon annab võimaluse süvendada teadmisi metsandusest, ökoloogiast ja looduskaitselisest teadustööst ning on suureks abiks neile, kel suurem teadmistejanu ja ka ajalooline huvi.


Luua Metsanduskool on tänulik Toomas Freyle tema hindamatu pärandi eest ning võtab vastu tema soovi jagada oma teadmisi ja kogemusi järeltulevate metsanduspõlvedega.

 

Fotol Luua metsaülem Peep Arold lugemas ühte Toomas Frey raamatutest