Uudised

Luua Metsanduskooli on oodatud ligi 300 uut õppijat

1. mail alustab Luua Metsanduskool vastuvõttu kõigile, kes soovivad oma oskustega töötada edaspidi Eesti looduses ning teha tarku otsuseid metsanduse, arboristika, maastikuehituse ja  matkajuhtimise valdkondades. Kokku on plaanis vastu võtta ligi 300 uut õpilast, õppekava uuenduse järel on esmakordselt avatud vastuvõtt taksaatori erialale.


 

„Luua Metsanduskooli trumpalad on seotud eelkõige metsandusega selle erinevates tahkudes. Kuna metsandus on muutumises, oleme teinud kohandusi ka oma õpingutes. Sel aastal oleme erilise hoolega vaadanud oma õppekavu üle nii tööandjate ootuste kui ka tuleviku roheoskuste võtmes, mistõttu uuendasime metsade mõõtmisega seotud õppekava ning ootame sellest aastast õppima taksaatori erialale. See eriala sobib hästi nii gümnaasiumi lõpetanud noortele, aga on avatud ka sessiooniõppes, et tänased metsandussektori töötajad saaksid oskusi täiendada,“ tutvustas koolijuht Haana Zuba-Reinsalu.


 

Zuba-Reinsalu sõnul on kutsehariduse eelis selles, et see on noorte jaoks kiirtee tööturule: „Luua Metsanduskooli eeliseks ongi paindlik keskendumine oskuste omandamisele – meie praktikutest õpetajad teevad südamega tööd, et iga õppija omandaks kõik oskused, sest just oskused annavad talle vabaduse tööturul. Põhikoolist tulnud õppijale pakume individuaalset õpiteed ja toetame teda nii erialaõpingutes kui enesearengus – eesmärgiga saata tööturule oskuslik ja võimekas spetsilist.“


 

Kutsehariduse omandamine on sel aastal veel kõigile tasuta. Täiskasvanud saavad õppimise oma tööga ühildada paindlikult ka siis, kui omandatav eriala ei ole tänase tööga seotud. „Täiskasvanud õppijat iseloomustab motiveeritus – ta on teinud oma valiku teadlikult kaalutledes ning sageli saavad nad siit tõuke karjääripöördeks,“ julgustab Zuba-Reinsalu ka täiskasvanuid uut ametit õppima.


 

Luua Metsanduskoolis saab õppida 11 erineval erialal. Vastuvõtt põhikoolijärgsetele erialadele kestab 30. juunini ning gümnaasiumijärgsete ja sessiooniõppe erialadele ootame avaldusi 14. augustini.


 

 

Luua Metsanduskool on ainus kutsehariduskool Eestis, kus on juba 75 aastat õpetatud parima praktilise haridusega metsanduse ja loodusvaldkonna tulevikutegijaid. Koolis õpib ligi 600 õpilast ning koolituskursuste läbijaid on igal aastal enam kui 700. Õppimine on nii päevases kui sessiooniõppes kõigile tasuta. Sobivad erialad leiab nii eelneva hariduseta kui kõrgharidusega inimene, vanusepiir sisseastumisel puudub.