Uudised

Luual toimusid Baltimaade metsandusalavõistlused 

Luua Metsanduskooli ja Lätist Ogre Tehnikumi õpilased võtsid osa pika ajalooga Baltimaade Metsandusalavõistlustest, mis toimusid Luua Metsanduskoolis 28.-30. aprillil 2024. Võistlused algasid pühapäeval, 28. aprillil, kui külalised saabusid ja majutati ning õhtul toimus ühine õhtusöök. Esimese võistluspäeva hommikul, 29. aprillil, avati võistlused ametlikult ja võisteldi mitmes erinevas alavõistluses, sealhulgas saevõistluses, masinavõistlustes ja metsarajal. Õhtu lõpetati väljasõiduga Lange Motokeskusesse. Teisel võistluspäeval, 30. aprillil, jätkusid võistlused ning päeva lõpetas võistluste lõpetamine, autasustamine ja pidulik lõunasöök.
 

Võistluste tulemused näitasid, et Luua õpilaste oskused on väga head, lätlastest sõbrad napsasid esikoha vaid metsarajal.

Harvesteri võistluse esikolmik: Ott Õun, Markus Saaremaa, Tõnis Lümat ning forvarderi võistluse esikolmik oli Sten Veiloainen, Daniels Mažajevs, Tauri Oona.
Metsaraja võistluse võitis Gabriēls Filips Gills, järgnes Gustav Miil ning kolmandana Rasmus Kont.
 

Raievõistluste meeste arvestuses võitis Rasmus Kont, teisele kohale tuli Karl-Erik Keldrema ja kolmas oli Georg Reinsalu. Naiste arvestuses võitis Kristi Kübarsepp, teine koht kuulus Rezija Bankaus'ile ja kolmas oli Anna Liene Berzina. 


Võistlusalade võitjad olid järgmised:

  • Laasimine: Kristi Kübarsepp
  • Langetamine: Georg Reinsalu
  • Saeketivahetus: Kristi Kübarsepp
  • Kombineeritud järkamine ja täpsussaagimine: Rasmus Kont


Baltimaade metsanduslike kutsealade meistrivõistluste traditsioon on kestnud juba 60 aastat ning varasemalt on osa võtnud ka Leedu metsandusõpilased. Traditsiooni jätkumiseks ja selleks, et meie õpilased saaksid rahvusvahelisel tasemel mõõtu võtta, plaanivad võistluste ajal kohtunud Ogre ja Luua koolijuhid teha ettepanekud võistluste laiendamiseks lisaks Baltikumi riikidele ka lähiringkonnas asuvatele Põhjamaadele. Selge on aga see, et järgmise aasta võistlused korraldavad lätlased. Meie õpilased jätkavad treenimist juba eelseisvaks Europea võistluseks. 
 

Aitäh korraldajatele, osalenud õpilastele, nende juhendajatele ning toetuse eest Keskkonnainvesteeringute Keskusele.  


Fotogaleriid