Uudised

Ettevõtlusoskuste Noor Meister tiitel tuli Luuale 


Meie kooli metsatehniku eriala õpilased Brigite Sallo ja Gustav Miil osalesid 14.-15. mail Tallinnas toimunud 24. ettevõtlusoskuste kutsevõistlusel "Noor Meister 2024". Võistlusel osales 10 kaheliikmelist võistkonda kuuest erinevast koolist.


Võistluse teemaks oli „Eesti majandus aastaks 2035“, mis tundus oma laiahaardelisusega esmalt veidi hirmutav. Õnneks anti juhendis ette mõned üleilmse säästva arengu eesmärgid: puhas energia, inimväärne töö ja majanduskasv, tööstus ja innovatsioon, vastutustundlik tarbimine ning kliimamuutused. Osalejad said valida ühe teema ning Brigite ja Gustavi teemaks sai muutuvale kliimale sobilike puuliikide taimla.


Kohtunikud kiitsid meie õpilaste teema valikut, nende teadmisi ja lihtsat, kuid arusaadavat lahendust, mis tõi neile ka võidu. Õpetaja Kaja Sanderi sõnul on ta noorte saavutuse üle väga õnnelik: "Olen uhke, et nad tulid nutika, erialase ning rohepöördelisele lahendusele. Kuna võistlusteks ettevalmistus kestis pea terve õppeaasta, et erinevad teemad läbi käia, on hea meel, et kõik õpitu kinnistus ning noored need pingelisel hetkel suutsid oma tugevusteks keerata.


Palju õnne Brigitele ja Gustavile suurepärase saavutuse eest! Aitäh õpetajatele, kes tulemusele kaasa aitasid, eriline tänu õpetaja Kaja Sanderile!