Videokonkurss

Videokonkurss: Metsatarkus metsast välja!

Luua Metsanduskool ja LandCredit korraldavad koostöös videokonkursi „Metsatarkus metsast välja“.

 

Reeglid:

Konkursile esitatud videod peavad keskenduma ühele nimetatud teemadest:

 • Metsatakseerimine
 • Metsakasvatus
 • Metsauuendamine
 • Metsakahjustused ja -kaitse
   

Konkursile esitatud parimad tööd avalikustame korraldajate veebilehtedel, sotsiaalmeedias ning võimalusel ka teistes meediakanalites metsandushariduse populariseerimiseks. Konkursil osalemisega annab töö autor loa selle avalikustamiseks. 

 

Auhinnafondiks on rahalised preemiad (kokku  auhinnafond kuni 1000 eurot), kinkekaardid ja meened. Auhinnafondi panevad välja LandCredit ja Luua Metsanduskool. 


Konkursil võivad osaleda kõik Luua Metsanduskooli õpilased üksi või kuni 3 liikmeliste tiimidena. Video esitamise tähtaeg on 23. september 2020. Video esitamisel saata video asukoha link koos esitajate nimede ja kontaktandmetega aadressile kairit.prits@luua.ee.

 

Tehnilised nõuded

 1. Konkursile tuleb esitada videoklipp kestusega kuni 3 minutit.
 2. Videoklipp peab olema filmitud laiupidi (landscape formaadis).
 3. Videoklipis tohib kasutada vaid iseloodud helitausta või muusikat, mille kasutamiseks on autorid loa andud.
 4. Video formaadile ei ole eraldi nõudeid, kuid see peab olema üldtuntud vormingus, et komisjon vaadata saaks. Komisjonil on õigus paluda video ümbervormistamist, kui see ei avane.
 5. Video tuleb üles laadida mõnda üldlevinud failijagamise keskkonda (Dropbox, Google Drive, WeTranfser vms) ning tagada konkursikomisjonile video allalaadimise võimalus kuni 10. oktoobrini 2021. 

 


Töid hindab hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad LandCrediti esindajad, Luua Metsanduskooli esindajad ning audiovisuaalse meedia erialaspetsialist. Tööde hindamine toimub kahe nädala jooksul pärast esitamise tähtaega. Video hindamisel on oluline idee originaalsus ning metsanduslik sisu, mitte videos kasutatud tehnilised lahendused ning filmimise kvaliteet.

 

Korraldajatel on õigus paluda enne avalikustamist paluda teha videos faktitäpsustusi ning vajadusel paluda lisada videole korraldajate/sponsorite logod.