Taksaatori ehk metsakorraldaja või metsahindajana tead Sa kõike, mida on vaja metsas peamiste tööde teostamiseks. Sa saad meie metsade tulevikku kujundada ning seeläbi maailma paremaks muuta. Oskad lisaks metsa kasvatamisele ja hooldustöödele ka metsa väga täpselt kirjeldada. Metsakorralduse tulemina valmiv metsamajandamiskava on abiks igale metsaomanikule. Orienteerud hästi digitaalsetes andmebaasides ning Sinu kätte istuvad loomulikult nagu valatult kõik metsa mõõtmise tööriistad ja loomulikult oskad Sa neid õigesti kasutada. Eriala on Sulle, kui Sulle meeldib vastutada selle eest, et Eesti metsad oleks tulevikus ilusad ning hästi majandatud. Metsas pead Sa valmis olema töötama üksi, töö eeldab Sinult sageli pikkade vahemaade läbimist, sh ka heitlikes ilmaoludes.
Vaata siit, milliseid aineid õppima hakkad
Taksaatorina saab Sinust spetsialist, kes inventeerib metsa ja koostab metsamajandamiskava. Nad töötavad metsakorralduse ja metsamajandusega tegelevates organisatsioonides (ettevõtted, riigiasutused, metsaühistud jne). Metsakorraldajad tunnevad hästi metsa kui ökosüsteemi ja oskavad metsa inventeerida ning koostada metsamajandamiskava. Edasiõppimiseks soovitame Sul vaadata meie metsamajandamise spetsialisti eriala.
Taksaatori töö toimub põhiliselt looduslikus keskkonnas ja välitingimustes ning on sõltuv nii ilmaoludest kui aastaajast. Tööaeg on paindlik, sest ta töötab peamiselt üksinda ja planeerib oma tööd ja tööaega enamasti ise. Metsas viibimine eeldab head füüsilist vastupidavust ja tervist. Lõpetamiseks tuleb Sul sooritada oskusi ja pädevusi näitav kutseeksam, mille järel on valmis edukaks sisenemiseks metsanduslikule tööturule.
See eriala eeldab Sinult orienteerumisvõimet looduses, head arvutikasutamise ja digitaalsete andmete analüüsimise oskust, ruumilise mõtlemise võimet, otsustus- ja vastutusvõimet, rutiinitaluvust, suhtlemisvalmidust ning füüsilist vastupidavust.
Tasub teada!
Kuula metsanduserialasid tutvustavat taskuhäälingut