KKK

Mis erialasid Luual õppida saab?

Tutvu meie ainulaadsete erialadega siin

 

Kuidas ma tean, millises õppevormis ja millise taseme õppekaval pean õppima?

Päevaõpe tähendab igapäevast koolis käimist, sessiooniõppes tuleb koolis käia mõnel päeval kuus. Saad vastavalt omandatud haridusele ning õppimise eesmärgile valida õige õppekava ning õppevormi siit. 

 

Kuidas ma Luuale kooli saan?

Luualt Jõgevale väljuvate tasuta maakonnaliinide busside sõiduplaani näeb siit.  Jõgevale saab tulla ka rongiga või bussiga, edasi liiguvad tasuta maakonnabussid. Kõige paremini saad oma sõiduplaani koostada siin.  Päevasele õppijale kompenseeritakse piletid kooli ja koju sõiduks. 

 

Kus ma elama hakkan?
Kõik Luua Metsanduskooli õpilased saavad elada õpilaskodudes.

 

Kas ma pean ise süüa tegema?
Esmaspäevast reedeni saab 2 korda päevas süüa kooli sööklas. Õhtusöögi võid õpilaskodu köögis valmistada ise või koos sõpradega. Kooli vahetus läheduses asub ka kauplus.


Mida peale tunde teha?
Kui kodutööd on tehtud või vajad õppimisest pausi, siis võta sõber kaasa ja mine jaluta kaunis mõisapargis või mine saunajõusaaliujuma või pallitrenni. Vaba aja veetmise võimalused oleme üles loetlenud siin.


Kas ma saan kooli kõrvalt autokoolis käia?
Pole probleemi! Luua Metsanduskool teeb koostööd autokooliga OÜ Autosõit. Loengud toimuvad Luual kohapeal ning ka õppesõitusid alustatakse Luualt. Kõik päevaõppe õpilased saavad B-kategooria juhiload kooli kulul ehk Sinu jaoks täiesti tasuta.


Kas mind lastakse praktikale kui mul pole turvavarustust?
Ei. Turvavarustus on kohustuslik, mistõttu kool tagab igale õpilasele vastava eriala isikliku turvavarustuse. Raie- ning ettevõttepraktikate ajaks on õpilasel elukindlustus.
Puukentsefaliidi vastane vaktsineerimine toimub kooliõe juures ning on statsionaarse õppe õpilastele tasuta.

Vaata lisainfot toetuste ja soodustuste kohta siit.

 

Mis minust peale lõpetamist saab?
Peale lõpetamist on Sul kutsetunnistus ning oled valmis erialasele tööle asuma. Enam kui 90% meie lõpetajatest asub erialasele tööle. Samuti on Sul võimalik jätkata oma õpinguid - kas siis järgmise taseme õppekaval Luua Metsanduskoolis või mõnes kõrgkoolis. 


Kui palju ma tööle minnes palka saan?
Luua Metsanduskooli lõpetajate keskmine kuusissetulek ületab Eesti keskmise palga, kuid alati sõltub kõik töö tegija oskustest ja vilumusest.