Muuseum

Kaunis Luua mõisas on avatud Luua Metsanduskooli muuseumitoad, kus kajastuvad nii metsanduskooli kui ka mõisa ajalugu.

Nii mitugi mõisa tuba on algupäraselt kenasti taastatud ning külastajatele avatud. Muusemi tubades näeb omaaegse Luua mõisa ilu, saab teada pargi ning paikkonna ajaloost, tutvuda autasude ja vanade kooli dokumentidega.

 

Luua Metsanduskooli muuseumitoad valmisid KIKi rahastuse toel ja avati 9. mail 2007 aastal. Muuseumis kajastuvad nii metsanduskooli kui ka mõisa ajalugu. Kaminaruumist kujunes Luua mõisa ajaloo tuba, kuna seal asus ainuke endisajast säilinud kaunis ahi. Kõrvalruum, samaaegselt ka nõupidamiste tuba, on metsanduskooli ajaloo päralt. Seal kajastub kooli ajalugu algusaastaist alates kuni tänapäevani välja. Raamatukogu lugemistoas jätkub ekspositsioon, kus võib näha vanu koolidokumente, tutvuda Luua pargi ja paikkonna ajalooga. Selleski toas võib näha mõisa endisaegset ilu.

Mõistuba kutsutakse von Oettingenide toaks, kuna selle suguvõsa esindajad olid pea sajandi kestel Luua mõisa omanikekeks. Seintel saab tutvuda ka von Oettingenide poolt annetatud fotode ja sugupuuga.

 

Nõupidamiste toa stendid jutustavad metsanduskooli ajaloost. Seinaraamatust leiame fotod koolijuhtidest ja õpetajatest läbi aegade.

 

Karikate ja meenete kapp, vilistlaste lõpupiltide raamat ning mini-forvarder.

 

Endisaegsed metsaülemate vormiülikonnad.

 

Lugemistoas näeme omaaegse Luua mõisa ilu, saame teada pargi ning paikkonna ajaloost, tutvuda autasude ja vanade kooli dokumentidega.

 

Muuseumitubade külastus ainult eelneva kokkuleppe alusel telefonil  776 2111 .

 

Alljärgnevad fotod: Veiko Belials, Tõnu Eller.

Mõisa muusem