Metsarahvapäev

Tule Metsarahva päevale!

Tule 18. septembril Metsarahva päevale ja vali endale meelepärane tegevus mitmekümne erineva metsaga seotud võimaluse hulgast. 


Metsarahva päev Luual, Jõgevamaal

1)  Metsatehnika töötoad praktikahoones (algusega kell 10.00; 11.00; 12.00)

Luua Metsanduskool avab metsatehnika töötoa. Töötoas on võimalik käed külge panna mootor- ja võsasaagidele, proovida ise mootorsael ketti vahetada, katsuda ja võrrelda metsatööks vajalikku turvavarustust. Saab lähedalt vaadata ja katsuda, mis peitub metsamasinate sees, saada virtuaalreaalsuse kaudu päris kogemus nii harvesteri- kui forvarderi roolis ning katsetada ohutus keskkonnas metsamasinatööd vähendatud mõõdus trenažööridel.

Siin saad hea õnne korral kohtuda ka Dimitriga, kes teab, et metsaelu mõistmine ongi roheline. Vaata, milline on Dimitri metsalugu


2) Giidiga ringkäik ainulaadses puukool-arboreetumis (kell 11.30)

Luua Metsanduskooli puukool-arboreetum ootab ringkäigule “dendrohulle”, kel sügavam huvi erinevate maailmajagude puude ja liigiliste koosluste vastu. Kogenud giidi juhatusel saab tutvuda Eesti liigirikkaima puittaimede kollektsiooniga, tutvuda maailma eri paigus kasvavate puudega ning küsida, kuidas üldse tekivad uued sordid? Tuurile eelnevalt või selle järel on võimalik iseseisvalt läbida ka samas asukohas ca 5 km pikkune metsanduslik õpperada.

 

Metsarahva päev Tihemetsas, Pärnumaal

1) Metsaretk Tihemetsa metskonna metsarajal (kell 11.00)

Pärnumaa metsad on tuntud juba lauludest. Ootame liituma Tihemetsa metsarajale suunduva ekskursiooniga selle kandi metsade asjatundja Väino Lille juhtimisel. Vaadelda saab erinevaid metsatüüpe ja looduskooslusi. Ringkäig on jõukohane kõigile.

 

2) Arboristide töötuba ja puuhooldustööde demonstratsioon (kell 10.00 ja 12.00) 

Tihemetsa metskonnas on koostöös Eesti Arboristide Ühinguga avatud arboristide ehk puuarstide töötuba ja puuhooldustööde demonstratsioon.

Töötoas saab teada, kuidas valida istikut, et see kenasti kasvama hakkaks? Kuidas õigesti istutada, et igast puust oleks rõõmu võimalikult kaua? Kuidas hinnata, millal muutub puu ohtlikuks? Kuidas tunda ära haiget puud ning miks puud üldse haigestuvad? Uutele teadmistele ja oskustele lisaks saab proovida ise puu otsa ronida – lisaks lastele saavad seda oskust taaselustada ka täiskasvanud! Mõlema töötoa osalejate seas loosime välja kaks Serbia kuuske, et saaksid omandatud tarkused kodus kohe prakitkasse rakendada.


 

Registreerumine ja lisainfo

Meie retkede ja töötubadega liitumiseks mine METSARAHVA PÄEVA lehele ning pane end kindlasti enne kirja. Kohti on piiratud hulgal ning seepärast tasub kiirustada!

Kui meie retkede hulgast sobivat ei leia, siis vaata ka teisi üle Eesti toimuvaid metsade ja puidutööstuste külastamise võimalusi.

Metsas näeme!